Prelegenci

RaunRaun K. Kaufman (USA)

(wystąpienie na telebimie, na żywo z Portland, USA)

… bohater książek „Przebudzenie naszego syna” oraz „Uwierzyć w cud”, B.N. Kaufman’a, międzynarodowy wykładowca, nauczyciel niezwykłej metody terapii autyzmu, pod nazwą Programu Son-Rise, w Autism Treatment Center of America® (Amerykańskie Centrum Terapii Autyzmu), pisarz (AUTISM BREAKTROUGH). W swojej pracy z dziećmi, rodzinami i specjalistami z całego świata, Raun wnosi unikalną jakość do dziedziny terapii – swoją osobistą historię osoby całkowicie „przebudzonej” z autyzmu.

Tytuł wykładu: Jak miłością zainspirować rozwój?

Z humorem i w inspirujący sposób, Raun wyjaśni jak dołączanie do dziecka w jego własnym unikalnym świecie, zanim poprosimy, by dołączyło do naszego, daje szanse na rozwój umiejętności, których nie przewidywały wcześniejsze diagnozy. Pomoże przełożyć Waszą głęboką miłość do dziecka na jego rozwój, wykorzystując kluczowe techniki opisane w jego nowej książce, Autism Breakthrough.

 

 


_MG_9132Nancy O’Hara (USA)

(wystąpienie na telebimie, na żywo z Nowego Jorku, USA)

Dr Nancy O’Hara jest dyplomowanym pediatrą. Zanim rozpoczęła karierę medyczną, dr O’Hara uczyła dzieci z autyzmem. Ukończyła z wyróżnieniem Bryn Mawr College oraz University of Pennsylvania School of Medicine jako członek Alpha Omega Alpha Honor Society. Zdobyła tytuł magistra w dziedzinie zdrowia publicznego na Uniwersytecie w Pittsburghu. Po odbyciu stażu, stażu lekarza ogólnego oraz uzyskaniu podyplomowego stypendium z zakresu pediatrii na Uniwersytecie w Pittsburghu, w 1993 r. Dr. O’Hara rozpoczęła prywatną praktykę lekarza ogólnego, a w 1998 r. założyła swoją integracyjną poradnię przeznaczoną wyłącznie dla dzieci specjalnej troski. Od 1999 roku poświęciła swoją działalność  integracyjnej i całościowej opiece nad dziećmi z zaburzeniami rozwoju neurologicznego, ADHD, PANDAS (Pediatric Autoimmune Neuropsychiatric Disorders Associated with Streptococcal Infections), zaburzeniami obsesyjno-kompulsywnymi, boreliozą i zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Jest liderem w szkoleniu lekarzy, zarówno w Stanach Zjednoczonych jak i za granicą.

Tytuł wykładu: Interwencje Dietetyczne: Paradygmat Zmian od A do Z.

Dr Nancy O’Hara poprowadzi wykład o tym, jak dbać o dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, koncentrując się na znaczeniu diety, przewodu pokarmowego i układu odpornościowego. Zaprezentowane studia przypadków zobrazują problemy w systemach immunologicznym i pokarmowym osób z autyzmem oraz najlepsze sposoby ich leczenia.

 


Jana BaptieJana Baptie (Czechy)

Jana Baptie jest instruktorem i praktykiem HANDLE.  Od 2005 roku jest zaangażowana w szerzenie podejścia HANDLE w Czechach i w Europie. Pracuje z klientami z różnymi trudnoścami neurorozwojowymi, jest organizatorką i wykładowczynią kursów HANDLE I i II stopnia.
Jana kocha swoją pracę, która pozwala jej bawić się i pomaga doceniać piękno naszej różnorodności.

Tytuł wykładu: Znaczenie ruchu i zabawy.

HANDLE (holistyczne podejście do neurorozwoju i efektywnego uczenia się) to wyjątkowe, pełne szacunku, skuteczne i delikatne podejście, które poprzez ruch i bez użycia leków, pomaga poprawić funkcjonowanie układu nerwowego i wspierać proces uczenia się u dzieci i dorosłych. Jest to metoda szukajaca korzeni zaburzeń w układzie nerwowym; w pełni uznajaca odmienność drugiej osoby. Daje możliwość pracy z dzieckiem w domu, pozwalając na elastyczny czas pracy, nie wymaga kosztownego, specjalistycznego sprzętu. HANDLE opiera się na naukowo udowodnionych faktach z różnych dziedzin (fizjoterapia /rehabilitacja, psychologia, neurologia, medycyna, edukacja, żywienie, itp.).

 

 

 


Renata, Jacek i Abigail RadomscyRenata i Jacek Radomscy

Renata i Jacek Radomscy, autorzy książki „ Autyzm bez Łez” są terapeutami z dwudziestoletnim stażem i rodzicami dziecka z autyzmem.
Tak mówią o sobie:
 „Praca terapeuty nauczyła nas, że w życiu nie ma jednej odpowiedzi na wszystko. Czasem trzeba czasu, cierpliwości i pokory, aby rozwiązać problem. Ale nigdy nie należy tracić nadziei.”

Tytuł wykładu: Żywienie a zachowanie.

Autorzy wykładu dzielą się swoimi własnymi przeżyciami, doświadczeniem i wiedzą zdobytą podczas prowadzenia diety u swojej córki.
Omawiają zestawienie badań dr Jamesa Adamsa z Autism Research Institute na temat interwencji biomedycznych i dietetycznych wprowadzanych u dzieci z autyzmem i ich skuteczność.
Wskazują na dodatkowe objawy, które często są pomijane przy standardowej diagnozie, a mogą świadczyć o konieczności wprowadzenia interwencji dietetycznej.
Wyjaśniają dlaczego dieta specyficznych węglowodanów  zapoczątkowana przez dr Haasa  przyniosła tak ogromne efekty u ich córki.

 


 

Joanna ZadrogaJoanna Zadroga

filolog, żona Leszka, mama Kuby z diagnozą autyzmu. Od trzech lat prowadzi domową terapię Program Son-Rise, dla swojego syna. Jest uczestniczką kursu I i II stopnia metody HANDLE oraz szkolenia Start up Programu Son-Rise.

Tytuł wykładu: Idź swoją drogą, a ludzie niech myślą, co chcą.

Będzie to opowieść o własnej drodze z autyzmem w tle, o ważnych wyborach oraz o straconej i odzyskanej wierze we własne siły. Znajdzie się też słów parę o zabawie w praktyce.


 Olgierd Jeremiasz

…ojciec dziecka zdiagnozowanego jako autystyczne. Obecnie 3 lata po diagnozie. Uczestnik kursów Programu Son-Rise w Autism Treatment Center of America (Start Up, Maximum Impact i New Frontiers). Praktyk Programu Son-Rise. Inżynier.

Tytuł wykładu: Terapia dziecka autystycznego – spojrzenie ojca.

 


Adrian Borowik, fot. Marek MatusiakAdrian Borowik

Adrian Borowik, pedagog. Propagator ciepłego, pełnego miłości i dobrej zabawy podejścia w terapii autyzmu. Czynny terapeuta z wieloletnim doświadczeniem, pochodzącym przede wszystkim z zabawy podczas bycia częścią Programu Son-Rise, w poszczególnych rodzinach. Członek Zarządu i współfundator Fundacji Być Bliżej Siebie, założyciel platformy szkoleniowo-popularyzatorskiej Przylądek Dobrej Nadziei. Trener, stworzył oraz prowadzi na terenie całej Polski warsztaty o tematyce wykorzystania zabawy podczas terapii autyzmu.

Tytuł wykładu: „Kochać kogoś, to być z nim szczęśliwym” – rola postawy w terapii autyzmu.

Godzinny wykład będzie traktował o roli i wadze postawy w kontekście skuteczności działań terapeutycznych. Zdaniem prelegenta bliski stosunek emocjonalny daje możliwość stworzenia otoczenia, w którym osobom z autyzmem, choć jak najbardziej – nie tylko, jest łatwiej pokonywać wyzwania związane ze społeczną sferą rozwoju… lecz czym jest miłość?Prowadzący zwróci uwagę też na inne aspekty postawy, która ma tak wielkie znaczenie w kontakcie z osobami z autyzmem.